Dvere HOPE > Protihluková vložka

Protihluková vložka

Hlavní důvod, který vede k rozhodnutí o čalounění dveří, je ve většině případů snaha o snížení prostupu skrze tyto dveře. Při klasickém očalounění dveří je však účinnost tohoto opatření většinou velmi nízká a to především z důvodu nevhodně použitých materiálů.

Materiály pro protihlukové izolace můžeme rozdělit do dvou základních skupin. Materiály s dobrou neprůzvučností a materiály s dobrou pohltivostí. Pokud je plocha, kterou izolujeme dostatečně celistvá je nejúčinnější zvýšit vzduchovou neprůzvučnost izolované plochy a to nejlépe přidáním materiálu o vysoké neprůzvučnosti a pouze tam, kde je v izolované ploše větší množství otvorů,má význam použít zvukově pohltivý materiál. Nejvyššího účinku pak lze dosáhnout kombinací obou typů materiálu. V případě běžného očalounění dveří je ovšem většinou použít pouze molitan nebo jiný pohltivý materiál a ten je pokryt nejčastěji koženkou,která navíc jeho pohltivost překrytím otevřených pórů ještě výrazně sníží. Kromě toho je toto očalounění často orientováno na odvrácenou stranu od zdroje hluku, čímž je výsledek celého opatření prakticky nulový.

Dovolujeme si Vám proto nabídnout speciální těžkou folii AMS-Tecsound. Tato fólie se vyznačuje velmi velkou neprůzvučností, vysokou plastičností,tvárností a velmi dobrou přilnavostí k lepenému povrchu, odpovídá měrné hmotnosti 5kg/m2.

Fólie AMS-Tecsound byla původně vyvinuta pro snižování hlučnosti ve strojírenství, především pak v automobilovém průmyslu, ale nyní se stále více uplatňuje i ve stavebnictví a to kromě snižování hlučnosti různých technologicých zařízení i přímo v interiéru, např. při zvýšení neprůzvučnosti lehkých sádrokartonových příček. Již delší dobu je využívána na zvyšování neprůzvučnosti průmyslových vrat a dveří.

© 2010 | Dveře HOPE | čalounění a odhlučnění dveří | Kontakt: +420 602 377 328